">
DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Web o hře Counter Strike 1.6

Návody na Counter strike 1.6 ...
 
 
BunnyHop a Begrip ....
 
1) BunnyHop
 
 
 
 
 Bunnyhop je v CS 1.6 již běžnou věcí a tento způsob skákání zná téměř každý. Rád bych Vám ale přiblížil opravdové umělce, kterým toto skákání opravdu jde ...
Takže v úvodu si nejdříve řeknem co to ten bunnyhop vlastně je, je to série skokú, kterým dosáhnete i 4krát větší rychlost než je v CS možné.
Jak?? No jsou 2 možnosti. Zaprvé to je možné udělat ručně, stiskem několika kláves zasebou a správnou kombinací pohybu myší. Druhá možnost je si bunny nabindovat (kdo neví jak bindovat, ať si přešte článek "Jak bindovat"), ale bindovaný bunny nemá ten samý efekt jako ten ručně skočený, jaký? No prostě nezpomalujete, ale taky zároveň nezrychlujete, proč to se dozvíte dále.
Takže teď si rozebereme možnost první, hned zezačátku vás chcu upozornit, že tahleta možnost je jeno pro silné, nervy mající nátury, proč?? Trénování bunnyhopu zabere alespoň tak 2 dny čistého trénování, ale výsledek stojí za to. Já jsem to zvládl. Ten kdo bunnyhop umí ručně, se automaticky zařazuje do pomyslné vyšší sféry dovednosti. A jak na něho?? Bunny hop se dá rozdělit do tří části:
1. První odraz: Začínáte v pohybu v klidu, držíte šipku dopředu, až dosáhnete nejvyšší rychlost (trvá to malý okamžik) začněte strafovat doleva(džet šipku doleva), taky zároveň otáčejte myší směrem doleva. Až myší dostáhnete takových 45° otočení, zmáčkněte výskok.
2. Přechod z prvního odrazu k druhému: Ihned, po ukončení první féze (výskoku) pusťte šipku dopředu (v dalšich krocích už ji nikdy nesmíte zmáčknout, jinak se rychlost změní na maimální hodnotu serveru) i šipku doleva. Ihned po puštění šipky doleva zmáčkněte straf doprava a myškou začněte točit doprava (opět do úhlu 45° od původní dráhy, což byl původní směr rovně). Těsně před dopadem přstaňte otáčet myší a zmáčkněte výskok (pozor, při mačkání výskoku myší nesmíte nikdy pohybovat).
3. Skok druhý : Po druhém odrazu musíte ihned pustit straf doprava a začít strafovat doleva a myškou točit doleva již v známém ůhlu 45°, no a před dopadem opět přestat otáčet myší, zmáčknout skok. Po další výskoku se upakuje zase drufá fáze a pak zase fáze třetí, pak zase druhá atd atd....prostě pořád dokola. Nejdůležitější je ovšem dávat si pozor ať neotáčíte myškou při dopadu a nikdy při bunnyhopu (kromě ůvodního skoku) nezmáčknete pohyb dopředu.
Tak to by snad bylo, přeji příjemné cvičení :)
Teď, pro ty línější :) si rozebereme pěkně bunnyhop bindovaný, předpokládám, že umíte základ bindování (kdo neví jak bindovat, ať si přešte článek "Bindování"). Bindovaný bunnyhop je velmi jednoduchý, do vašeho autoexec.cfg si stačí přidat toto:


alias +bhj "+jump; wait; -jump; wait; +jump; wait; -jump; wait; +jump; wait; -jump; wait; +jump; wait; -jump; wait"
alias -bhj "-jump"



Nyní si stačí do Vašeho configu dát pouze k poločce space toto: bind "SPACE" "+bhj" a můžete vesele skákat:)
  Pokud nemáte autoexec.cfg stačí si zkopírovat někam (např. na plochu, nebo jinam ...) config.cfg přejmenovat ho na autoexec.cfg a vložit do CS
 
 
  2)Begrip
Begrip (Silent Run)
Nejprve budem potřebovat otevřít složku program files/valve/cstrike v ní najdeme soubor config.cfg otevřem ho třeba v poznámkovém bloku. Podívejte se na poslední řádky jestli tam je naspáno exec userconfig.cfg pokud ne tak ho tam napište a uložte. Ted vtí samí složce vytvořte soubor userconfig.cfg a tam vložte následující kód:
Alias "ducker" "+duck;wait;-duck;wait;wait;wait;wait;wait;wait;+duck;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait;-duck"
a ted znovu otevřete config.cfg a tam si to dáte najakou klávesu chcete př.: bind "ALT" "ducker" místo ALT mužete napsat jakou klávesu chcete.

Jinak romlní begrip bez použití bindů atd... se děla následovně:

Musíme si nabindovat na kolečko myši duck. potom jen stačí rolovat kolečkem a mačkat ctrl. Je to dost jednoduché a myslím si že po pár tejdnech trénování to zvládne každý.
   
 
 
JaK na Granáty??
Základní informace o granátech
Granáty nejsou v CSku používány jako zbraně, střelit ho a zabít ho,nebo ho aspoň zranit, ale pro používání granátů to chce mít trochu více zkušeností, které lze získat trénováním, nebo čtením článků jako je tenhle.Granáty se v CSku hází malým obloučkem a jejich dráha a směr letu závisí především na pohybu, který ve chvíli hození granátu vykonáváte. Jestliže utíkáte směrem kupředu, granát doletí dále od místa hodu, naopak když "couváte" granát moc daleko nedoletí, v některých případech může zranit i vás. Této vlastnosti jde využít i při pohybu do stran. Druhou důležitou vlastností, která ovšem závisí hodně na vašich odhadovacích schopnostech, je odraz a následný směr po odrazu. Granáty se odrážejí od všeho co jim stojí v cestě, do výbuchu (u HE a flashe), nebo do dopadu (u smoke) Jestliže stojíte před místností a nejste si jistí, že v ní není soupeř, tak stačí hodit šikovně jeden flash o zeď a (pokud flash soupere oslepí) protihráč má vystaráno. Pokud ne, tak máte vystaráno Vy :).Každý granát po odjištění můžete držet libovolnou dobu aniž by explodoval ("deaktivujete" ho, když si přehodíte na jinou zbraň). Granáty v CS se dělí na 3 typy:
1.High Explosive granade (klasický výbušný) 300$
2.Flashbang (oslepující granát) 200$
3.Smoke granade (kouřový granát) 300$
Už podle názvu lze odvodit, kterou funkci bude daný granát mít:

High Explosive granade (dále jen HE) granát
Tímto granátem máte jako jediným možnost někomu ubrat HP. Ubírá v rozmezí 1-94 HP (nejsem si jistý ale je to něco kolem 90 HP). Má červený proužek...kterým ho rozlišíte ihned od granátů jiných. Při odrazu je charakteristický jeho "cinkavý zvuk" který je poměrně dost hlasitý a upozorní vás na blížící se nebezpečí. Výbuch nastane po několika sekundách od hodu, tzn. že na něm nezávisí rychlost hodu, počet odražení, nebo dopad. Výhodou granátu HE je, že při výbuchu záleží na tom jak je protivník daleko a ne na to kolik překážek stojí v cestě (takže když se schováte před letícím HE třeba za bednu, tak vám to absolutně nepomůže), takže jedinou obranou je útěk co nejdále od místa výbuchu - čím větší vzdálenost - tím menší demage. Chránit se proti HE můžete taky vestou, která při blízké explozi ubírá až 50% demage.

Flashbang (dále jen flash)
Flash, neboli oslepující granát, způsobuje několikasekundové oslepení protivníka, které závisí přímo úměrně na vzdálenosti výbuchu. Granát je celý stříbrný a při odrazu způsobuje tlumivý zvuk. Výbuch nastane po několika sekundách od hodu, jako tomu bylo u HE. Flash oslepí jen toho, kdo je se do něj podívá (při otočení zády k flashi se účinky zmenšují, ale i přesto dost znepříjemní protivníkovi život). Flashe si můžete koupit 2 kusy a taky dva kusy vyhodit (stačí zmáčknout znova střelbu po vyhození prvního granátu). Ochrana před flashem je jenom otočení, nebo rychlé se schování (mýty o ochraňující funkci Nightvision před flashem jsou pouze k pousmání :))

Smoke granade (dále jen smoke)
Úkol smoke je vypustit hustý oblak dýmu na místě dopadu a znepříjemnit tím práci obráncům či útočníkům. Na granátu naleznete zelený rozlišující proužek a při odrazu způsobuje totožný zvuk jako flash. Změna je ovšem ve výbuchu, který nastává při dopadu a zastavení smoke. Používá se hojně proti sniperům, taky se používá na zhoršení nepřítelovy FPS :). Nicméně je nejméně využivaný a na publicu ho moc nenajdete. Zato při CW se jeho schopnosti hojně využívají při taktických útocích.
 
 
 
W3 mod
 
 
Rasy

Každá rasa má tři Skilly a jeden Ultimate. Hrdinové mají navíc speciální Schopnost.
Schopnost: Schopnost, kterou získá každý hrdina na 1. levelu a s každým novým levelem se zvyšuje její účinnost.
Skill: Každá rasa a hrdina má k dispozici tři skilly, které mohou vylepšovat až do třetího levelu.
Ultimate: Každá rasa a hrdina má k dispozici Ultimate skill, který si můžete vybrat od 6. levelu.
Hrdinové a jejich vlastnosti

Undead Scourge

Skill 1 - Vampire aura
Vrátí vám 10%, 20% nebo 30% zdraví ze ztráty, kterou jste způsobili nepříteli.
Skill 2 - Unholy aura
Běháte mnohem rychleji než ostatní a to i se zbraněmi.
Skill 3 - Levitation
Skáčete mnohem výše než ostatní a méně vás zraňují pády.
Ultimate - Suicide bomber
Když zemřete, vybouchnete a roztrháte na kusy nepřátele, kteří jsou ve vaší blízkosti.
Human alliance

Skill 1 - Invisibility
S každým dalším levelem budete více průhlední, tudíž výrazně méně spatřitelní v tmavých oblastech.
Skill 2 - Devotion aura
Na začátku každého kola budete míc více HP. (115, 130, 145)
Skill 3 - Bash
Když někoho střelíte, máte šanci 15%, 20% nebo 25%, že se nepřítel nebude moci hýbat po dobu jedné sekundy.
Ultimate - Teleport
Přemístí vás tam, kam právě míříte.
Orcish horde

Skill 1 - Critical Strike
Máte 15% šanci, ze způsobíte protivníkovy zranění větší o (10%, 15% nebo 20%).
Skill 2 - Critical Grenade
Granáty vždy způsobí 2x, 3x nebo 6x větší zranění.
Skill 3 - Equipment Reincarnation
Máte 33%, 67% nebo 100% šanci, ze se vám obnoví vybavení po vaší smrti.
Ultimate - Chain Lightning
Vypálíte po vašem protivníkovi blesk, který přeskakuje na ostatní s třetinovou damage.
Night Elves OF Kalimdor

Skill 1 - Evasion
Máte 10%, 15% nebo 20% šanci, ze se vyhnete střelám nepřítele.
Skill 2 - Thorns aura
Máte 10%, 15% nebo 20% šanci, ze zraníte nepřítele jeho vlastními střelami.
Skill 3 - Trueshot aura
Vždy způsobíte větší damage o 10%, 15% nebo 20%.
Ultimate - Entangle root
Znehybní nepřítele pomocí slizu na 10 sekund.
Blood Mage

Schopnost - Resistant Skin
Máte 40% šanci na odražení nepřátelského útoku.
Skill 1 - Phoenix
Máte šanci (33%, 67% nebo 100%), ze oživíte prvního padlého z vašeho týmu.
Skill 2 - Banish
Máte šanci (7%, 13% nebo 20%) že "slapnete" (odhodíte) nepřítele.
Skill 3 - Siphon Mana
Krade vašemu nepříteli (2%, 4% nebo 8%) z jeho celkové částky.
Ultimate - Flame Thrower
Můžete používat plamenomet.
Shadow Hunter

Schopnost - Unstable Concoction
Máte 20% šanci, že nepřítel, který na vás útočí, bude sám zraněn.
Skill 1 - Healing Wave
Každé (6, 4 nebo 2) sekundy uzdravuje vás a vaše spoluhráče.
Skill 2 - Hex
Máte šanci (5%, 10% nbo 15%), že váš nepřítel bude pomalejší.
Skill 3 - Serpent Ward
Umožní vám postavit (1, 2 nebo 3) magické sloupy, které zraňují vaše nepřátele (lze nabindovat příkaz: bind "x" "ability")
Ultimate - Bid bath Voodoo
Budete nezranitelní po dobu 2 sekund. (Lépe řečeno, budete mít na dvě sekundy 2000 HP.)
Warden

Schopnost -> Hardened Skin
Máte 50% šanci na odrazení magického damage.
Skill 1 - Fan of Knives
Máte šanci (0,01%, 0,03% nebo 0,05%), že se na začátku příštího kola narodíte u nepřátel a budete vypadat jako oni.
Skill 2 - Blink
Máte šanci (33%, 67% nebo 100%), ze ultimate vašeho nepřítele, který bude v bezprostřední blízkosti bude zrušen.
Skill 3 - Shadow Strike
Máte šanci (15%, 30% nebo 45%), ze vypálíte po vašem nepříteli otrávenou dýku (max. 3 dýky).
Ultimate - Vengeance
Po vasší smrti budete oživeni a budete mít 50HP.
Crypt lord

Schopnost - Orb OF Annihilation
Máte šanci (max. 15%) ze zraníte nepřítele o 20HP více.
Skill 1 - Impale
Máte šanci (0,03%, 0,06% nebo 0,09%), že probodnete vašeho nepřítele (způsobíte vetší damage).
Skill 2 - Spiked Carapace
Způsobíte vetší damage (5, 10 nebo 15) vašemu nepříteli.
Skill 3 - Carrion Beetles
Máte šanci (15%, 25% nebo 45%), že zraníte nepřítele parazitamy.
Ultimate - Locust Swarm
Zraníte nepřítele rojem sarančat.
Shopmenu (příkaz shopmenu)

1. Ankh of the Reincarnation - Když zemřete, vaše výbava se vám na začátku dalšího kola obnoví.
2. Boot of the Speed - Budete běhat mnohem rychleji než ostatní, a to i se zbraněmi.
3. Claws of the Attack +6 - S každým zásahem odeberete nepříteli 6 HP navíc.
4. Cloak of Shadows - Budete částečně neviditelní.
5. Mask of Death - S každým zásahem nasajete zpátky HP.
6. Necklace of Immunity - Budete imunní vůči nepřátelským Ultimate.
7. Orb of Frost - Když zasáhnete nepřítele, tak bude chodit pomaleji.
8. Periapt of Health - Na začátku kola dostanete 15HP navíc.
9. Tome of Experience - Koupíte si XP (200 bodů).
Shopmenu2 (příkaz shopmenu2)

1. Scroll of Respawning - Když zemřete, tak se okamžité narodíte na vašem startu.
2. Mole Protectant - Budete imunní vůči střelám z Mole.
3. Helm of Excellence - Budete imunní vůči střelám do hlavy
4. Amulet of the Cat - Budete chodit naproste neslyšitelné.
5. Sock of the Feather - Budete skákat do vetší výšky.
6. Flaming Gloves of Warmth - Každých 10s. dostanete granát.
7. Ring of Regeneration +1 - Každé dvě sekundy dostanete 1HP.
8. Chameleon - Budete vypadat jako nepřítel.
9. Mole - Narodíte se u nepřátel na startu a budete vypadat jako oni.
Příkazy

/resetskills - Zresetuje vaše skilly (můžete si je znovu zvolit ...)
/resetxp - Zresetuje vaše XP (Nelze vrátit zpět !!!)
/war3menu - Menu W3FT MODu
/level - Informace o tom, jakou máte rasu, level, skilly, schopnost a XP
Bindy

bind "klavesa" "ultimate" - Aktivace Ultimate skillu
bind "klavesa" "shopmenu" - Aktivace Shopmenu
bind "klavesa" "shopmenu2" - Aktivace Shopmenu 2
bind "klavesa" "ability" - Aktivace ability
 
Bindování
 
Něco málo z bindování

Mnozí z vás si už určitě někdy řekli, že nejotravnější je nakupování zbraní atd.. A taky jste si určitě všimli, že někteří mají nakoupeno za pár sekund, kdežto vy jste si nakoupili teprve primární zbraň. Proto jsou zde bindy, jinými slovy předzadané funkce = bind.
Nyní vám ukážu, jak vypadá a z čeho se skládá bind.

V případě, kdy chcete kupovat více předmětů popř. bindovat více věcí na jednu klávasu, musíte zadat po každém nakoupeném předmětu nebo zadané operaci wait; slot10; (pro exit z nabídky) a pak odznova (buy, say, radio, ...)
Bindování slouží k nastavení nějaké operace, která se provede po stisku určitého tlačítka. V CS si např. můžete po stisku klávesy "c" koupit M4A1 + Desert Eagle + všechny granáty + kevlarovou vestu. A tady se dočtete, jak na to. Normálně se binduje do souboru config.cfg (nachází se v X:/.../Steam/SteamApps/Váš_account/Counter-Strike(: Source)/cstrike/cfg/), takže jej otevřete a jdeme na věc (doporučuji zálohovat).
1) nakupovací
Trocha teorie
Představte si, že máte zasadit strom na Vaší zahradě :). U této práce musíte také nejprve vykopat díru, dát do ní strom a vzápětí zahrnout hlínou. Podobné je to i tady. Abyste došli k určité položce, kterou chcete koupit, musíte nejprve zadat všechny příkazy, které k tomu vedou. Tzn., že když máte příkaz: ...buy; menuselect 1; menuselect 1; slot10..., tak program jede tímto způsobem: Otevře položku buy (standartní jako když vy zmáčknete "B"), hned nato přečte příkaz menuselect 1, což představuje položku Pistole, a hned nato menuselect 1, což je USP pistole. Samozřejmě pokud bind špatně napíšete, příkaz se vám zastaví na tom špatně napsaném bodu a to co jste měli dále správně se provede. Např. zadáte položku Kulomety a nato menuselect 5, které neexistuje, tudíž se bind nevykoná. Toto všechno probíhá během pár pikosekund, takže doufám, že si uvědomujete výhodu bundování. 
Základní pojmy:
buy - tímto se dostanete do buy menu
menuselect x - za x dosadíte číslo, které byste použili v buy menu při nakupování (m4a1: menuselect 4;menuselect 3)
wait - značí pauzu
slot10 - vyjede pryč (v tomto případě z buy menu)
Příklad:
Bind koupení na klávesu "s": ak47 [4,2] + primární náboje [6] + zahlásili týmu o své koupi.
Spravná forma:
bind "Q" "buy;menuselect 4;menuselect 1;wait;slot10;buy;menuselect 6;wait;slot10;say_team ** STATUS : M4A1 / AK 47 **"
TIP:
Abyste nemuseli mít nabindovaných hafo tlačítek, nabindujte si nakoupení dvou zbraní na 1 tlačítko. Např: m4a1 a ak47 (u teroristů vám to koupí ak47 a u counter-teroristů m4a1) a takto i u dalších zbraní.
2) příkazový
Tento typ je jednodušší a slouží k tomu, abyste nemuseli složitě otevírat konzoli a vepisovat do ní příkazy. Stačí si nabindovat tlačítko...
Příklad:
bind "v" "xxx"
xxx - za xxx dosaďte příkaz, který se má ve hře vykonat (třeba sv_restertround 1)

Na klávesu "c" nabindujeme příkaz sv_restartround 1 (pomocí say).
bind "c" "sv_restartrond 1;wait;slot10;say;sv_restartround 1;wait;slot10;" 

TIP:
Pokud hrajete na jednom pc CS více lidí a nechcete pořád zdlouhavě měnit jména a ovládání, naklonujte si soubor config.cfg (do složky cstrike), který si změňte k obrazu svému a pojmenujte jej jakkoliv (jen musí mít koncovku .cfg). 
Do config.cfg nabindujte: bind "tlačítko" "exec jméno_souboru.cfg".
ve hře pak stačí jen zmáčknout tlačítko a máte nastavené ovládání, jméno, bindy...

TIP 2:
Také není špatné si ke každému příkazovému bindu nastavit message (příkaz say) a napsat tam, jaký jste použili příkaz.
Je to dobré pro orientaci v tom, co jste (i omylem) zmáčkli.
3) chatovací
Tento typ slouží hlavně k taktickým hláškám typu: ,,Jsem pod palbou, potřebuji asistenci."(Asi tušíte, že v takové situaci by se vám dvakrát nevyplatilo to psát do konzole) takže budeme bindovat hlášky.

bind "v" "say_team pojdte za mnou !"
V CS jdou ovšem nabindovat i IN-GAME hlášky. To jsou radiové hlášky typu ,,Follow me". Pokud máte standartní nastavení klávesnice, tak je spustíte klávesou "Z" a poté si vyberete z meny. Ale mačkat x tlačítek, než se dostanete k hlášce, kterou chcete je zdlouhavé, proto je jednodušší si je nabindovat.

Zde je menší seznam:
Radio1
1. "Cover me" "Kryjte mě"
2. "You take the point" "Obsaď tuto pozici"
3. "Hold this position" "Drž se na pozici"
4. "Follow me" "Následujte mě"
5. "Taking fire, need assistance" "Jsem pod palbou, potřebuju asistenci !"

Radio2
1. "Go, go, go!" "Jdem!"
2. "Fall back" "Ústup!"
3. "Stick together team" "Zůstaňme spolu týme!"
4. "Get in position" "Dostaňte se na pozici"
5. "Storm the front" "Útok!"
6. "Report in" "Hlaste se"

Radio3
1. "Affirmative/roger that" "Souhlasím/rozumím"
2. "Enemy spotted" "Nepřítel spatřen"
3. "Need backup" "Potřeuju krýt záda"
4. "Sector clear" "Sektor čistý"
5. "I am in position" "Jsem na pozici"
6. "Reporting in" "Hlásím se"
7. "She is gonna blow!" "Vybouchne to!"
8. "Negative" "Negativní/nesouhlasím"
9. "Enemy down" "Nepřítel mrtev"
Hlášky se bindují tak, že napíšete radio1, 2 nebo 3, pak menuselect a číslo hlášky. 
Např. "get in position" bude: bind "v" "radio2;menuselect 4;wait;slot10"
Příklad:
Na klávesu 1 nabinduji hlášku:
"she is gonna blow!" a team chatem (say_team): Všichni padejte!
Spravná forma:
bind "1" "radio3;menuselect 7;wait;slot10;say_team Všichni padejte!"
4) scriptovací
Scripty fungují tak, že se nadefinuje nějaká funkce v autoexecu a ta se potom vyvolá v configu. Např. potřebuje nastavit rychlé přehození zbraně na primárku. V autoexecu si tuto funkci pojmenujete jak chcete a v configu napíšete za bind jenom jméno funkce. Při scriptech, jak už jste asi pochopili, se pracuje i se souborem autoexec.cfg, takže jej taky otevřete.

Do autoexec.cfg:
alias yy "xxx"
Do config.cfg:
bind "v" "yy"
v - za v dosaďte klávesu, která vyvolá operaci/e
yy - pojmenování operace/í xxx
xxx - za xxx dosaďte operaci/e (tzn. jakýkoliv bind), kterou potom vyvoláte v configu
Rychlé přehození na primárku tedy bude: 
do autoexecu: alias fast_primary "slot1;wait;+attack;wait;-attack" 
do configu: bind "v" "fast_primary"
 
Slovník v CS 1.6
 
V Counter-Striku je mnoho slovíček, kterým začátečníci nemusí rozumět. Právě pro začátečníky zde máme CS slovníček, ve kterém si mohou zjistit, co jaké slovíčko vlastně znamená.
A/B-Označení bomb-place
ACL-Zástupce Clanleadera
AIM-Přesnost míření vaší ruky
BAN-Zákaz přístupu na server
BUG-Herní chyba
CL-Clan leader (vůdčí osoba)
CT-Counter terrorists
CW-Důležitý zápas 2 klanů
FF-Střílení na spoluhráče
ECO-Hra při které se nic nekupuje
FRAG-Bod za zabití
GL&HF-Popřání hráčům (hodně štěstí a zábavy)
HS-Headshot - střela do palice 
KEMP-Postávání na jednom místě
KICK-Vykopnutí ze serveru
LAG-Špatná komunikace se serverem (záseky)
LAMA-Hráč kterému to nejde
LOL-Lot of laugh (smích)
NEWBIE-Začátečník
OMG-Oh- my god - (ó můj bože)
OMFG-Oh-my fucking god - (vulgárnější OMG)
PING-Rychlost- odezvy serveru
PLS - Prosím
ROFL-Rolling on (the) floor laughing - válím se smíchy po zemi
RUSH-Rychlý útok bez zastavení
SPAM-Opakovaný text
SKILL-Umění (schopnost hráče)
SPECTATOR-Divák na serveru
T-Teroristé
TG-Tréninkový souboj dvou klanů
THX-Thank - poděkování
TK-Team Kill - (zabití spoluhráče)
TL-Tactic leader - Hráč, který diriguje taktiku hry
WA-War arranger - Domlouvá CW/TG týmu 
WTF-What the fuck? - Co to kurva je?
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek